Spotkanie świąteczne z Mikołajem

Grudzień jest czasem przepełnionym świąteczną atmosferą, pełną ciepła i życzliwości, co dało się odczuć także w Naszym Przedszkolu. 14.12.2017r. odbyło się spotkanie z rodzicami, dla których dzieci przygotowały występ. Mali aktorzy zamienili się w kucharzy i podali przepis na „Idealne Święta”. Po występach odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci wraz z rodzicami stworzyli przepiękne bombki na choinkę. Tego dnia odwiedził nas również Mikołaj i przyniósł wszystkim przedszkolakom upominki. Zabawy i radości było co niemiara. Jesteśmy dumne z Naszych Dzieci.

December is the month filled with a festive atmosphere, full of warmth and kindness, which was also felt in our preschool. On December 14th there was a Christmas gathering, during which the Children’s performance was held. Little actors turned into chefs and gave the recipe for „Perfect Christmas”. After the performance, art workshops were held where children together with their parents created beautiful Christmas tree baubles. On that day Santa had also visited us and brought gifts to all preschoolers. There was a lot of fun and joy. We are proud of our children.

Kiermasz Świąteczny

W czwartek, 6 grudnia, dzieci zorganizowały Świąteczny Kiermasz Charytatywny. Na dużych stołach, przy pięknie udekorowanej choince  i wspaniałej świąteczno-zimowej dekoracji, ustawiliśmy prace wykonane przez dzieci: były śliczne bałwanki z białych skarpetek wypełnionych ryżem, świąteczne domki ozdobione techniką kolażu, szklane kule (słoiki) z wykonanymi przez dzieci figurkami i padającym śniegiem, pięknie ozdobione bombki i kartki świąteczne. Dzieci były bardzo przejęte: stały za stołem w mikołajowych czapkach, liczyły i wydawały resztę, a Rodzice chętnie kupowali wyroby, zwłaszcza, że całej akcji przyświecał wybrany przez nas cel charytatywny: zakup pomocy logopedycznych dla niesłyszących dzieci – podopiecznych Fundacji ECHO i zakup gier dla małych pacjentów oddziału onkologicznego jednego z warszawskich szpitali. Kilkoro dzieci przyniosło również do szkoły upieczone z rodzicami pierniczki i muffinki, które zniknęły bardzo szybko ze stołu zasilając naszą skarbonkę. Dzięki pracy dzieci i hojności rodziców, kiermasz spełnił więc znakomicie swój charytatywny cel, a jednocześnie okazał się dobrą okazją do spotkania przy choince, domowych wypiekach i świątecznych piosenkach.

Spotkanie z Fundacją „ECHO”

6 grudnia odwiedziła nas Pani Prezes Fundacji „Echo”. Dowiedzieliśmy się, że pomimo problemów ze słuchem podopieczni Fundacji radzą sobie tak jak my. Po południu zawitał do nas Mikołaj, który wręczył naszym dzieciom drobne upominki. Zwieńczeniem tego dnia był Kiermasz Świąteczny, na którym dzieci sprzedawały własnoręcznie wykonane ozdoby Bożonarodzeniowe. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione pomoce dla dzieci będących pod opieką Fundacji „Echo” i dla małych pacjentów szpitala. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za okazaną hojność i chęć pomocy potrzebującym.

Zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt

W listopadzie i grudniu dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w zbiórce darów dla bezdomnych zwierząt w Schronisku. Przez ten czas udało nam się zebrać ogrom potrzebnych rzeczy, szczególnie w okresie zimowym: posłania, koce, karmę i zabawki dla psów i kotów. Dzięki pomocy rodziców, 11 grudnia udało nam się przekazać zebrane rzeczy do Schroniska. Wszystkim bardzo dziękujemy!