Festyn Naukowy

W sobotę 21 kwietnia w naszej szkole odbył się Festyn Naukowy, który uroczyście otworzyła Pani Dyrektor. Następnie wszystkie przybyłe dzieci i ich rodzice mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych naukowych atrakcji. Tego dnia w naszej szkole mogliśmy:
– pobawić się w naukowców, robiąc prawdziwe eksperymenty chemiczne,
-skonstruować robota z klocków lego i sprawić, by się poruszył;
-wybrać się w podróż do Indii i zaprzyjaźnić ze słoniami;
-porozwiązywać łamigłówki matematyczne z MATPLANETĄ;
-sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w GRZE MIEJSKIEJ
oraz wybrać się w podróż z językiem angielskim po Amazonii.
Ponieważ pogoda dopisała, uczestnicy pikniku mogli spędzić przyjemnie czas, odpoczywając i bawiąc się na naszym placu zabaw. Trzeba przyznać, że było to miło i konstruktywnie spędzone sobotnie przedpołudnie.

Czekoladowy dzień

Chyba wszyscy uwielbiają czekoladę. My oczywiście też. Ale czy wszyscy wiedzą od kiedy ludzie delektują się tym przysmakiem? I czy rzeczywiście czekolada jest słodka? My już znamy odpowiedzieć na te pytania. Dowiedzieliśmy się tego i wielu inny ciekawych rzeczy na temat czekolady na czekoladowych warsztatach. Warsztaty odbyły się w pijalni czekolady E. Wedla. Najpierw przenieśliśmy się w czasie do momentu kiedy Pan Karol Wedel założył sklep, w którym sprzedawał swoje wyroby, potem dekorowaliśmy pierniczki, a na koniec dostaliśmy przepyszną niespodziankę. W pijalni czekolady nie obyło się bez spróbowania tego pysznego napoju.

Niewątpliwie to była najsłodsza wycieczka na jakiej byliśmy do tej pory.