Gabryś

Dzisiaj w Przedszkolu odwiedził nas wyjątkowy gość! Gabryś, który większość swojego dotychczasowego życia spędził w Schronisku na Paluchu wraz ze swoją panią opowiadał nam o życiu w Schronisku i o tym, jak można pomagać bezdomnym zwierzętom. 😁🐾

Today at our school we’ve had an amazing guest! Gabryś, who spent most of his life (until now!) in Schronisku na Paluchu, together with his owner were telling us about the life in the rescue shelter and how to help homeless animals

“Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dzień Pluszowego Misia staje się czasem, który jest chętnie świętowany przez dzieci, jak i dorosłych. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień w piątek 24 listopada, a w poniedziałek wybraliśmy się na wycieczkę do Fabryki Misiów. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści jak powstają misie. Pomagały również stworzyć naszego misia- Krzysia, który przywędrował z nami do przedszkola. W poniedziałek każde dziecko przyniosło ze sobą swoją ulubioną przytulankę i wszystkie zaprzyjaźniły się z Misiem-Krzysiem i towarzyszyły mu przez cały dzień.

Literka T na wiele sposobów

Powoli poznajemy litery. Wszystkie są w naszym alfabecie ważne. Literka „t” jest jednak bardzo wyjątkowa, ponieważ na nią zaczyna się wyraz „tata”. Poznając tę literkę mięliśmy okazję porozmawiać o naszych tatusiach. Powstał też plakat. Każdy narysował portret swojego taty i powiedział, co jest w nim wyjątkowego. To była lekcja pełna miłych uczuć i wzruszeń.
Zerówka

Nasze godło

Każde dziecko wie, że godłem Polski jest biały orzeł w złotej koronie i ze złotymi pazurami na czerwonym tle. My zrobiliśmy takie orły.