Podstawą przyjęcia dziecka do Przedszkola PWN jest wypełnienie Karty Zgłoszenia (wraz z załącznikami), podpisanie przez rodziców/opiekunów prawnych Umowy o świadczeniu usług, a także Oświadczenia o zapoznaniu się i akceptowaniu Zasad Organizacji Przedszkola, Programu wychowawczego oraz niniejszego Regulaminu.
Do Dwujęzycznego Przedszkola PWN przyjmowane są dzieci, które w momencie zapisu ukończyły 3 lata i są samodzielne w utrzymaniu czystości.
Wypełniając Kartę Zdrowia, Rodzice mają obowiązek zgłoszenia wszystkich dolegliwości dziecka mogących mieć wpływ na jego bezpieczeństwo i funkcjonowanie w przedszkolu (w tym alergie pokarmowe) i udzielenia potrzebnych informacji na ten temat.
Na początku roku szkolnego (lub przy zapisie) rodzice wypełniają Deklarację odbioru dziecka podając nazwiska, telefony kontaktowe i numery dowodów osobistych osób, które są przez nich uprawnione do odbioru ich dziecka z Przedszkola. Wychowawca/Opiekun nie ma prawa wypuścić dziecka z żadną osobą spoza tej listy, nawet po telefonicznej prośbie rodzica. W przypadku jednorazowego odbioru dziecka przez osobę spoza listy, Rodzic przynosi do sekretariatu lub przesyła na adres Przedszkola z prywatnego adresu mailowego pisemne upoważnienie, podając dane wskazywanej osoby wraz z numerem jej dowodu osobistego.
Brak zgody jednego z rodziców na odbierania dziecka przez drugiego rodzica, musi być potwierdzony orzeczeniem sądowym.
Wychowawca nie może wydać dziecka osobie pod wpływem alkoholu. Wobec takiego podejrzenia, wychowawca ma obowiązek skontaktować się telefonicznie z inną osobą z listy, a gdy to nie odnosi skutku, zawiadomić policję.
W przypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane po upływie czasu pracy przedszkola, rodzic wnosi opłatę za dodatkową godzinę pracy. Powtarzające się przypadki opóźnienia w odbiorze dziecka są podstawą do rozmowy z dyrektorem Przedszkola i ostrzeżenia o możliwości skreślenia dziecka z listy wychowanków Przedszkola.
Rodzice/Opiekunowie prawni zobowiązani są do bezzwłocznego aktualizowania swoich danych kontaktowych (numerów telefonów, adresów mailowych).
Przedszkole czynne jest w godzinach 7.30 – 18.00.
Dzieci przyprowadzane są do Przedszkola między 7.30 a 9.00, a odbierane między 15.00 a 18.00.
Śniadanie jest wydawane do godziny 9.20. Dziecko, które wyjątkowo zostanie przyprowadzone do Przedszkola po tej godzinie, musi być już po śniadaniu.
Odpowiedzialność wychowawcy za dziecko rozpoczyna się w chwili osobistego przyprowadzenia dziecka przez rodzica do Sali i przekazania wychowawcy, a kończy w momencie odebrania dziecka przez rodzica z Sali przedszkolnej. W szatni, na korytarzu przedszkolnym i na terenie wokół budynku, dziecko pozostaje wtedy pod opieką Rodzica.
Wychowawca nie ma prawa prowadzić dłuższej niż wymiana koniecznych informacji rozmowy z rodzicem przyprowadzającym dziecko do Sali w czasie, gdy ma pod swoją opieką inne dzieci.
Rodzice przyprowadzają do Przedszkola dziecko zdrowe. Wychowawca ma prawo odmówić przyjęcia dziecka z wyraźnymi objawami chorobowymi.
W przypadku, gdy stan zdrowia dziecka pogorszy się w czasie dnia przedszkolnego, wychowawca zawiadamia telefonicznie rodzica, a ten odbiera dziecko z przedszkola w najszybszym możliwym terminie.
W przypadku, gdy personel Przedszkola zauważy u dziecka niepokojące objawy chorobowe (utrzymujący się kaszel, wysypka, biegunka, wymioty itp.) – Rodzic ma obowiązek, na prośbę dyrektora Przedszkola, dostarczyć zaświadczenie lekarskie, że dziecko może uczęszczać do przedszkola i swoją obecnością nie stwarza zagrożenia zdrowotnego dla innych dzieci. Przedszkole ma prawo nie przyjąć dziecka z podobnymi objawami do czasu dostarczenia zaświadczenia lekarskiego.
Rodzic ma obowiązek natychmiastowego powiadomienia przedszkola o chorobie zakaźnej, która wystąpiła u dziecka (również o wszawicy, pasożytach itp.).
Wychowawcy w Przedszkolu nie wolno podawać dziecku żadnych lekarstw, ani stosować żadnych zabiegów lekarskich, poza nagłymi przypadkami bezpośrednio ratującymi życie.
W sytuacjach nagłego i poważnego pogorszenia stanu zdrowia dziecka, lub w razie wypadku lub niebezpiecznego urazu, wzywane jest Pogotowie ratunkowe i bezzwłocznie zawiadamiani rodzice.
W przypadku, gdy konieczne jest stałe podawanie dziecku jakiegoś leku, Rodzice/opiekunowie prawni dziecka są zobowiązani dostarczyć zalecenie od lekarza z podaniem przez niego nazwy leku i dokładnej instrukcji jego podawania w Przedszkolu.
Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do bieżącego zaopatrywania dziecka w: pastę i szczoteczkę do zębów, obuwie i ubranie na zmianę. Zapasowa odzież powinna znajdować się w podpisanym woreczku, w szatni.
Jeżeli pozwalają na to warunki pogodowe – dzieci przebywają każdego dnia na świeżym powietrzu. Nie ma możliwości pozostawienia dziecka np. z katarem pod opieką innego wychowawcy w budynku.
Obowiązkiem Rodziców/opiekunów jest zadbanie o to, by ubranie dziecka było dostosowane do pory roku i pogody .
Dzieci nie przynoszą do Przedszkola własnych zabawek poza jednym, wyznaczonym przez Wychowawców dniem, w którym dziecku wolno przynieść z domu jedną zabawkę. Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za jej zniszczenie lub zagubienie.
Dziecko nie może przynosić z domu wartościowych przedmiotów (aparat fotograficzny, laptop, telefon komórkowy).
Rodzice zamawiają posiłki osobiście przez stronę internetową firmy cateringowej. Przedszkole nie odpowiada za sytuację, gdy rodzic zapomni zamówić lub odwołać posiłku w razie nieobecności dziecka. Przedszkole nie gwarantuje posiłków dzieciom, dla których firma cateringowa nie dostarczyła posiłków z powodu braku uregulowania opłat np. na początku miesiąca.
Wychowawcy pomagają dzieciom w czasie posiłków i zachęcają do jedzenia, jednakże dzieci nie są karmione ani zmuszane do jedzenia.
Wszystkie dzieci odpoczywają po obiedzie. Te, które nie śpią, słuchają bajek, lub muzyki w pozycji leżącej. Rodzice przynoszą dla dziecka poduszeczkę i kocyk, które powinny być raz na miesiąc zabierane do domu i prane.
Podczas zajęć poza terenem Przedszkola opiekę nad dziećmi sprawuje nauczyciel wraz z osobą pomagającą, którą może być inny pracownik przedszkola lub rodzic. Na 1 osobę dorosłą może przypadać maksymalnie 10 dzieci, z zastrzeżeniem, że zawsze musi być nie mniej niż dwóch opiekunów.