Mali geniusze (Little geniuses) – edukacja matematyczna

geniuszeW ramach edukacji matematycznej prowadzimy trzy projekty: „Zabawy matematyczne z Trampolinkiem” „Dzień cyferki….”, „Łamigłówki mądrej główki”.

Projekt: Zabawy matematyczne z Trampolinkiem

W przedszkolu PWN edukacja matematyczna jest przyjazna dzieciom. Oparta jest na zabawie z ulubionym bohaterem naszych dzieci, Trampolinkiem. Wspomagamy umysłowy rozwój dzieci, umiejętności logicznego myślenia i rozumowania. Materiały dydaktyczne w ramach serii „Trampolina +”, opracowane zgodnie z programem edukacji matematycznej „Dziecięca matematyka” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, znakomicie przygotowują naszych podopiecznych do osiągania sukcesów w nauce szkolnej i lepszego funkcjonowania w społeczeństwie. Korzystamy również z programów wspierających rozwój zdolności do skupiania uwagi, świadomego zapamiętywania i odtwarzania informacji.

Projekt: Dzień cyferki

W każdym miesiącu nasze przedszkole odwiedza jedna cyferka i wtedy wszystko kręci się wokół niej! Zabawy i gry, czytanki i śpiewanki, twórczość artystyczna w każdej postaci. Chcemy w ten sposób zaprzyjaźnić nasze dzieci z cyferkami i z matematyką.

Projekt: Łamigłówki mądrej główki

Wspaniałe zajęcia, podczas których dzieci doskonale się bawią, rozwiązując rebusy, zagadki, łamigłówki, pokonują labirynty. Nie jest to jednak zwykłe zgadywanie i rozwiązywanie zadań! Dzielimy dzieci na zespoły. Każdy zespół może zdobyć wspólnie określoną liczbę punktów, za zdobycie których drużyna otrzymuje podpowiedź, jak… dojść do miejsca, gdzie ukryty jest skarb, odszukać zamek ze śpiącą królewną, pokonać smoka, który straszy całą okolicę. Maluchy ćwiczą swoje szare komórki, doskonale się przy tym bawiąc i przeżywając wspaniałe przygody.