Nauka przez doświadczenie – metoda projektów

Wszystko, co dzieci poznają, powinno być związane z bezpośrednim doświadczeniem. Metodą, która zapewnia realizację tego podejścia pedagogicznego, jest metoda projektów.

Dajemy dzieciom możliwość doświadczania, eksperymentowania, współpracowania w grupie i uczenia się we własnym tempie – w celu rozwiązania konkretnego problemu.

Uczestniczenie w projektach uczy pracy zespołowej, odpowiedzialności za pracę, wytrwałości, cierpliwości, rozbudza ciekawość świata i dostarcza wiele radości ze wspólnej zabawy.

Zajęcia prowadzone są przez dwóch wychowawców. Jeden nauczyciel komunikuje się z dziećmi tylko po polsku, drugi – tylko po angielsku (również poza zajęciami – na wycieczkach czy podczas zabawy w ogrodzie).

W Dwujęzycznym Przedszkolu PWN realizujemy projekty edukacyjne z cyklu: