Aktualności

 powrót

Zajęcia adaptacyjne przed rozpoczęciem roku przedszkolnego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi na tydzień adaptacyjny w Dwujęzycznym Przedszkolu PWN, który rozpocznie się już 26 sierpnia 2019 roku.

Pierwszego dnia (poniedziałek 26 sierpnia) zapraszamy wszystkich Państwa z dziećmi na godzinę 9.30. Poprzez wspólną zabawę zapoznamy się z przedszkolakami, a przedszkolaki poznają siebie nawzajem. Następnie damy dzieciom okazję do obejrzenia ich nowej sali oraz wszystkich zabawek i atrakcji, które na nie tam czekają. Jeśli pozwoli nam pogoda, pobawimy się również w naszym ogródku. Dla Państwa natomiast będzie to czas, aby porozmawiać z wychowawcami i pracownikami Przedszkola, zadać nurtujące Państwa pytania i wesprzeć pociechy w pierwszych chwilach w nowym przedszkolu. Pierwszy dzień adaptacji zakończymy o godz. 12.

Od wtorku, 27 sierpnia, zapraszamy już dzieci same, bez rodziców.  Jeśli czują Państwo potrzebę, zachęcamy do pozostania w okolicy pod telefonem, abyśmy w razie poważnego kryzysu, szybko mogli się z Państwem skontaktować. Od tego dnia jednak rodzice nie wchodzą już z dziećmi do sali i nie uczestniczą w zabawach i zajęciach. Proponujemy, aby tego dnia dzieci mogły już przyjść przed śniadaniem (tj. ok. godz. 8.50) i zostać w przedszkolu na obiad (tj. do ok. godz. 12.30). Pozostałe dni tygodnia adaptacyjnego (28-30 sierpnia) wyglądać będą tak samo.

Od 2 września rozpoczynamy już regularny rok przedszkolny, dzieci zapraszamy od godz. 7.30 (najpóźniej o godz. 8.50).

 powrót